Menu główne

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin

COMENIUS

Socrates-comenius-INFORMACJA-WWW1

Logo – Comenius

Prezentacja SP Minoga

Hiszpania

Hiszpania – Jaca zdjęcia

Polska 28.01.2013 – 1.02.2013

Comenius – trzecie spotkanie… Francja 14-19.04.2013

Słowacja 2013r. – czwarte spotkanie czerwiec 2013r.

Turcja 2013 – piąte spotkanie

Bułgaria – wizyta

Ateny – kwiecień 2014

Rumunia – 25-30 maja 2014

Spotkanie Polska – Słowacja

 

 • Bułgaria – OU “Mati Bolgaria”
 • Francja – Ecole de Saoû
 • Grecja – 2nd Primary School of Agia Varvara
 • Hiszpania – CRA Río Aragón

 

 • Polska – Szkoła Podstawowa w Minodze

 

 • Rumunia- Scoala cu clasele I-VIII nr.2

 

 • Słowacja – Zakladna skola

 

 • Turcja – Konutkent Primary School

 

Szkoła Podstawowa w Minodze uczestniczy w międzynarodowym programie współpracy międzyszkolnej – Comenius.

Program realizowany będzie w bieżącym i przyszłym roku szkolnym pod  hasłem: „ Pokaż mi swoją szkołę, a ja pokażę ci swoją”. Naszymi partnerami są szkoły z Hiszpanii (koordynator projektu), Francji, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Turcji. Celem projektu jest zapoznanie się z obowiązującym w tych krajach systemem edukacji, sposobem zarządzania placówkami oświatowymi, a przede wszystkim poznanie codziennego życia szkoły. Bardzo ważnym celem projektu jest także poznanie przez uczniów i nauczycieli tradycji, kultury regionu w którym znajdują się partnerskie szkoły.

W dniach od 11 do 15 listopada 2012r. przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili kraj koordynatora projektu – Hiszpanię.

Przybyliśmy do Jaca [Chaka], urokliwego miasta leżącego u podnóża Pirenejów. Jaca to ważny ośrodek kulturalny i turystyczny znajdujący się historycznej części Hiszpanii – Aragonii. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele z krajów partnerskich. Każdy przywiózł specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną przedstawiającą uczniów, kadrę pedagogiczną oraz życie szkoły. Uczestnicy projektu zaprezentowali także region w którym położona jest ich szkoła. Podczas spotkania wybrano logo projektu. Uczestnikom najbardziej spodobał się pomysł z Turcji.

Podczas pobytu w Hiszpanii odwiedziliśmy kilka szkół. Mieliśmy okazję poznać codzienne życie szkoły, wyposażenie klas lekcyjnych, zajęcia prowadzone przez tamtejszych nauczycieli. Uczniowie hiszpańscy wykazywali się znajomością krajów uczestniczących

w projekcie. Otrzymali listy od swoich rówieśników, które sprawiły im wiele radości.

W czasie wizyty zobaczyliśmy także najciekawsze zabytki znajdujące się w pobliżu Jaca. Poznaliśmy zwyczaje regionu, tradycyjne potrawy. Uczestniczyliśmy  w spotkaniu

z przedstawicielami lokalnych władz. Wszędzie spotykaliśmy się z ogromną życzliwością

i sympatią dla  naszego kraju. Wymieniliśmy się upominkami i folderami przedstawiającymi regiony z których pochodzimy.

Już w styczniu 2013 roku naszą szkołę odwiedzą uczniowie i nauczyciele

z zaprzyjaźnionych szkół. Oni także będą obserwować jak wygląda codzienne funkcjonowanie naszej szkoły. Uczniowie będą mogli doskonalić posługiwanie się językiem angielskim. Naszym gościom zaproponujemy zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego regionu, poznanie naszej kultury, tradycji. Efektami spotkań będziemy się dzielić z naszymi partnerami podczas spotkań, a także drogą elektroniczną.

Mamy nadzieję, że realizowany projekt przyczyni się do lepszego poznania systemu edukacji krajów partnerskich , wzbogaci wiedzę o różnorodności  kultur, zachęci do nauki języków obcych, a także będzie doskonałą promocją naszego regionu w Europie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • email
 • Gadu-Gadu Live