Menu główne

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin

SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI


 

W Szkole Podstawowej w Minodze od 6 marca 1997 roku działa Szkolna Kasa Oszczędności, której opiekunem jest pani Joanna Cyganek.
Od 1999 roku uczniowie biorą udział w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO”. Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest prowadzenie kroniki, która zawiera informacje na temat działalności SKO w szkole.
W październiku 2000 roku szkoła zdobyła III miejsce w regionalnych eliminacjach konkursu, oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę na której znajdowały się wykonane przez nich projekty skarbonek, obwoluty na książeczki SKO i plakaty reklamujące oszczędzanie w banku SKO. Zaproszone na otwarcie wystawy przedstawicielki banku PKO pani Bożena Grzybek i pani Krystyna Janik nagrodziły zwycięzców najciekawszych prac.
Uczniowie należący do SKO uczestniczyli w konkursie plastycznym „I Oddział PKO BP SA moim bankiem jutro”. Komisja konkursowa nagrodziła prace Klaudii Rosy i Kamila Stojka, którzy otrzymali nagrodę wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się w I Oddziale PKO BP SA w Krakowie przy ulicy Wielopole, gdzie zostali zaproszeni autorzy prac z rodzicami. Szkoła zdobyła srebrną i złotą odznakę zasługi w krzewieniu idei oszczędzania wśród młodzieży szkolnej. 

 

Około 50% uczniów naszej szkoły należy do SKO, są to głównie dzieci z klas młodszych. Uczniowie klas starszych podstawowych i gimnazjum założyli już własne książeczki w banku PKO.
Aby przybliżyć uczniom wiedzę na temat oszczędzania organizujemy spotkania, prowadzimy gazetkę SKO, uczestniczymy w konkursach i imprezach organizowanych przez bank PKO.
Na koniec każdego roku szkolnego członkowie SKO otrzymują nagrody rzeczowe. Uczniów, którzy mają niewiele oszczędności nagradzamy tzw. nagrodą pocieszenia, która pozwala zrozumieć, że docenia się każdy, choćby niewielki wkład w naszą wspólną sprawę, jaką jest Szkolna Kasa Oszczędności.

Podziel się na:
  • Facebook
  • email
  • Gadu-Gadu Live